Правила поведінки здобувачів освіти у Ліцеї № 20

1. З’являтись у заклад освіти за 10-15 хв. до початку занять, зайняти своє робоче місце з першим дзвінком, підготувати все необхідне навчальне приладдя до уроку.

2. Виконувати вимоги освітньої програми (індивідуального навчального плану за його наявності), дотримуючись принципу академічної доброчесності та досягти результатів навчання, передбачених стандартом освіти для відповідного рівня освіти.

3. Поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, дотримуватись етичних норм. Насильство, булінг (цькування) є неприпустимими формами поведінки у закладі освіти та за його межами.

4. Відповідально та дбайливо ставитись до власного здоров’я, здоров’я оточуючих та довкілля.

5. Дотримуватись чистоти та порядку, берегти майно закладу освіти.

6. Відвідувати заклад освіти у шкільній формі встановленого зразка (відповідно до рішення педради), уроки фізичної культури – у спортивній формі та спортивному взутті.

7. Не приносити на територію закладу освіти і не використовувати будь-яким способом зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, цигарки, наркотичні та психотропні речовини, інші засоби й отрути, а також токсичні речовини.

8. Використовувати мобільні телефони під час освітнього процесу лише з дозволу вчителя. При необхідності зв’язку із батьками (або особами, що їх заміняють) – на перервах.

9. Не покидати без дозволу педагогів або медичної сестри (за узгодженням з батьками) територію школи під час освітнього процесу.

10. У разі пропуску занять здобувач освіти зобов’язаний пред’явити класоводу/класному керівнику довідку з медичної установи або пояснювальну записку від батьків (або осіб, що їх заміняють) про причину відсутності.

11. Під час перерви задля збереження життя та здоров’я та з метою уникнення випадків травматизму здобувачу освіти категорично забороняється залишати територію школи, бігати, штовхатися, кидатися предметами, застосовувати фізичну силу, самовільно відкривати вікна, сидіти на підвіконнях.

12. Здобувач освіти звертається до класного керівника, чергового адміністратора, психологічної служби та адміністрації закладу освіти за допомогою, якщо проти нього здійснюються протиправні дії

Загальні правила поведінки учнів під час освітнього процесу у закладах загальної середньої освіти

1. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

1.1. Учні приходять до закладу освіти за 10-15 хвилин до початку занять, чисті, охайні, у шкільній формі. При собі повинні мати змінне взуття. У школі дотримуються правил ввічливості, знімають у гардеробі верхній одяг, змінюють взуття і прямують до місця проведення уроку.

1.2. Забороняється приносити на територію закладу освіти і не використовувати будь-яким способом зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, цигарки, наркотичні та психотропні речовини, інші засоби й отрути, а також токсичні речовини, газові балончики.

1.3. Не дозволяється без дозволу вчителів йти зі закладу освіти та з його території в урочний час. У разі пропуску занять учень повинен надати класному керівникові довідку від лікаря, або записку від батьків (або особи, яка їх заміняє), про причину відсутності на заняттях. Пропускати заняття без поважних причин забороняється.

1.4. Учень до закладу освіти приносить необхідні навчальні прилади: книги, зошити, щоденник. Приходить до школи з виконаним домашнім завданням з предметів згідно з розкладом.

1.5. Учень проявляє повагу до старших, піклується про молодших. Учні й педагоги звертаються один до одного шанобливо. Здобувачі освіти поступаються дорогою дорослим, старші учні – молодшим, хлопчики – дівчаткам.

1.6. Поза закладом освіти учні поводяться скрізь і всюди так, щоб не осоромити свою честь та гідність, не заплямувати добре ім’я закладу.

1.7. Учні бережуть майно закладу освіти, надають посильну допомогу в його ремонті, акуратно відносяться як до свого, так і до чужого майна.

2. ПОВЕДІНКА НА ЗАНЯТТЯХ

2.1. Коли вчитель заходить у клас учні встають на знак вітання, сідають після того, як учитель відповість на привітання і дозволить сісти. Так само учні вітають будь якого дорослого, що увійшов до класу під час занять.

2.2. Упродовж уроку не можна шуміти, відволікатись самому і відволікати інших сторонніми розмовами, іграми та іншими справами, які не стосуються уроку. Навчальний час повинен використовуватись учнями тільки для освітніх цілей. За першою вимогою вчителя (класного керівника) необхідно надати свій щоденник. Будь-які записи у щоденниках повинні виконуватись охайно. Після кожного навчального тижня батьки учня ставлять свій підпис у щоденнику.

2.3. Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен підняти руку і попросити дозвіл у вчителя.

2.4. Якщо учень хоче поставити запитання вчителю або відповісти на запитання вчителя, він піднімає руку. Дзвінок про закінчення уроку дається для вчителя. Тільки коли вчитель оголосить про закінчення заняття, учень має право залишити клас. При виході вчителя або іншого дорослого з класу учні встають.

3. ПОВЕДІНКА ДО ПОЧАТКУ, НА ПЕРЕРВАХ І ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ ЗАНЯТЬ

3.1. До початку уроку учень повинен:

- прибути до кабінету до першого дзвінка;

- після першого дзвінка з дозволу вчителя увійти до класу і підготуватись до уроку.

3.2. Під час перерви учні зобов’язані:

- навести чистоту та порядок на своєму робочому місці;

- вийти з класу;

- рухаючись коридорами, сходами, триматись правої сторони;

- підкорятись вимогам працівників школи, черговим учням;

- допомагати підготувати клас на прохання вчителя до наступного уроку;

- у разі запізнення на урок постукати у двері кабінету, зайти, привітатися з вчителем, вибачитися за запізнення і попросити дозволу сісти на місце.

3.3. Під час перерв учням забороняється:

- бігати сходами, поблизу вікон і в інших місцях, не пристосованих до ігор;

- сідати на підвіконники та батареї;

- штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу для вирішення будь-якої проблеми;

- вживати непристойні вирази та жести на адресу будь-яких осіб, шуміти, заважати відпочивати іншим.

- палити у будівлі і на території закладу освіти.

3.4. Після закінчення занять учень повинен охайно вдягнутись і залишити школу, дотримуючись правил ввічливості.

3.5. Черговий класу:

- знаходиться у класі під час перерви та забезпечує порядок у класі, провітрює приміщення;

- допомагає вчителю підготувати клас до наступного уроку;

- стежить та підтримує відповідні санітарні умови.

3.6. Учні, знаходячись у їдальні:

- підкоряються вимогам учителя та працівників їдальні;

- дотримуються черги при купівлі їжі;

- проявляють увагу та обережність при отриманні та вживанні гарячих рідких страв;

- вживають їжу й напої, придбані в їдальні чи принесені з собою, тільки в їдальні;

- прибирають за собою столові прибори і посуд після вживання їжі.

4. КІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

4.1. Учні не мають права пропускати заняття без поважних причин.

4.2. Учні не мають права під час перебування на території закладу освіти та при проведенні заходів скоювати дії, небезпечні для власного життя і здоров’я та оточуючих.

4.3. Учні не мають права знаходитись у приміщенні закладу освіти після закінчення занять або позакласних заходів без дозволу працівників.